Alexej Rosík

Alexej Rosík, rodák z Banské Bystrice, studoval na konzervatořích v Žilině a Praze, pak pokračoval na pražské AMU, Sibeliově akademii v Helsinkách, Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru a na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. S úspěchem vystoupil na koncertech v Anglii, Itálii, Holandsku, Německu, Norsku, Japonsku, Thajsku, se Symfonickým orchestrem Sibeliovy akademie hrál ve Walt Disney Hall v Los Angeles. 

Jako sólista spolupracoval se Slovenskou filharmonií, s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, se Státním komorním orchestrem v Žilině, se Slovenským komorním orchestrem Bohdana Warchala a s orchestrem Státní opery v Banské Bystrici. 

V létě 2008 působil jako koncertní mistr Britten-Pears Festival Orchestra v anglickém Aldeburghu. Od sezony 2011/2012 je koncertním mistrem Orchestru Národního divadla v Praze, tutéž pozici zastával v Pražském komorním orchestru v letech 2013–2015 a od roku 2013 je koncertním mistrem v ČNSO.  Spolupracoval s osobnostmi, jakými jsou Carl Davis, Esa-Peka Salonen, Marcello Rota, Ennio Morricone, Andrea Bocelli, James Newton Howard atd.