Antonio Sanchez

Čtyřnásobný držitel ceny Grammy se narodil v Mexico City a na bicí začal hrát v pěti letech. Už během dospívání profesionálně účinkoval na mexické rockové, jazzové a latinskoamerické hudební scéně. V Mexiku vystudoval hru na klavír na Národní konzervatoři. Od roku 1993 studoval na bostonské Berklee College of Music a na New England Conservatory, kde s vyznamenáním absolvoval jazzový obor. 

Do New Yorku se přestěhoval v roce 1999 a brzy se stal jedním z nejvyhledávanějších jazzových bubeníků. Během následujících 18 let se podílel na devíti albech kytaristy a skladatele Pata Methenyho, ale nahrával a vystupoval také s mnoha dalšími špičkovými umělci, mezi které patří Chick Corea, Gary Burton, Michael Brecker, Charlie Haden nebo Toots Thielmans.

Sanchezova popularita prudce vzrostla v roce 2014, kdy vytvořil hudbu ke snímku Birdman režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Film dostal čtyři Oscary a za hudbu k němu získal Antonio i cenu Grammy. Mezi další jeho filmové a televizní projekty patří mimo jiné Get Shorty a Hippopotamus pro společnost EPIX.

V současné době má na svém kontě tucet sólových alb. Z těch nedávných jmenujme kritikou chválený The Meridian Suite, opravdu hvězdné album Three Times Three či na Grammy nominovanou desku Bad Hombre. Mezi jeho další úspěšná alba patří Channels of Energy (ambiciózní projekt s WDR Big Bandem a aranžemi Vince Mendozy) a nejnovější Lines in the Sand, v němž se svou kapelou Migration vytvořil hudbu epických rozměrů jako protest proti nespravedlnosti současné politiky a jako poctu putování každého imigranta.

Antonio Sanchez má vedle čtyř cen Grammy také nominaci na Zlatý glóbus, je vítězem World Soundtrack New Artist Discovery a držitelem ceny za nejlepší původní filmovou hudbu. Získal také třikrát Echo Awards, dále Hollywood Music in Media Award, cenu The Critics' Choice Movie a byl časopisem Modern Drummer's Jazz třikrát oceněn jako bubeník roku. Mimo jiné byl hlavním interpretem coverů pro DownBeat, JazzTimes, JAZZIZ, Modern Drummer (dvakrát), Drum!, Musico Pro a Drumhead.