Antonio Sanchez

Čtyřnásobný držitel ceny Grammy se narodil v Mexico City a na bicí začal hrát v pěti letech. Už během dospívání profesionálně účinkoval na mexické rockové, jazzové a latinskoamerické hudební scéně. V Mexiku vystudoval hru na klavír na Národní konzervatoři. Od roku 1993 studoval na Berklee College of Music a New England Conservatory, kde s vyznamenáním absolvoval jazzový obor. Do New Yorku se přestěhoval v roce 1999 a brzy se stal jedním z nejvyhledávanějších bubeníků na mezinárodní jazzové scéně. Během následujících 18 let se podílel na devíti albech kytaristy a skladatele Pata Methenyho, ale nahrával a vystupoval také s mnoha dalšími špičkovými umělci jako Chick Corea, Gary Burton, Michael Brecker, Charlie Haden nebo Toots Thielmans.
Sanchezova popularita prudce vzrostla v roce 2014, kdy vytvořil hudbu ke snímku Birdman režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrity. Film nakonec získal čtyři Oscary a za hudbu k němu získal Antonio i cenu Grammy. Mezi další jeho filmové a televizní projekty patří mimo jiné Get Shorty a Hippopotamus společnosti EPIX.
Brzy bude mít na svém kontě také tucet sólových alb. Z nedávných projektů jmenujme kritikou chválený The Meridian Suite, opravdu hvězdné album Three Times Three či na Grammy nominované album Bad Hombre, Channels of Energy (ambiciózní projekt s WDR Big Bandem a aranžemi Vince Mendozy) a nejnovější album Lines in the Sand s jeho kapelou Migration. Svou politickou zlobu tady přetváří v dojemné hudební dílo epických kompozičních rozměrů. Je protestem proti nespravedlnosti současné politiky a poctou cestě každého imigranta.
Antonio Sanchez je vedle čtyř cen Grammy, držitelem nominace na Zlatý glóbus, vítězem ceny World Soundtrack New Artist Discovery a ceny za nejlepší původní filmovou hudbu, tří cen Echo Awards, ceny Hollywood Music in Media Award, ceny The Critics' Choice Movie a časopisem Modern Drummer's Jazz trojnásobně oceněným bubeníkem roku. Mimo jiné byl hlavním interpretem coverů pro DownBeat, JazzTimes, JAZZIZ, Modern Drummer, Drum!, Musico Pro a Drumhead.