Jan Hasenöhrl

vystudoval HAMU v Praze u prof. Václava Junka. Je laureátem mezinárodních soutěží Concertino Praga a Pražské jaro. V průběhu dosavadní umělecké dráhy působil v řadě souborů a orchestrů (FISYO, ND, PKO, Universal Brass, SOČR). Od roku 1993 je prvním trumpetistou ČNSO. 

Jako sólista nebo člen hudebních souborů koncertoval téměř po celé Evropě, ze zámořských zemí jmenujme Japonsko, Jižní Koreu, Dubaj, Mexiko, USA a pětici států Jižní Ameriky. K jeho nejvýznamnějším počinům patří sólová vystoupení s English Chamber Orchestra (1998), v Chicago Symphony Hall s Chicago Chamber Orchestra (1998), v londýnské Cadogan Hall s ČNSO (2010), v pražském Obecním domě – premiéra Delta Concerto pro trubku a orchestrod skladatele Lalo Schifrina (věnováno J. Hasenöhrlovi; 2011) a rovněž účinkování na International Trumpet Guild (ITG) v americké Filadelfii. 

Jan Hasenöhrl má na svém kontě desítky sólových projektů jak pro ČR a ČT art, tak i profilová CD s koncerty barokních a klasických autorů (Telemann, Vivaldi, Haydn, Hummel), koncerty, desítky nahrávek komorní a symfonické hudby. Jako skutečně všestranný umělec se též věnuje žánrům méně vážným, jmenovitě jazzu (CD BrassspySwing PartyLa ParadaBílá muletaWaiting for Art a Trumpet Summit). Ve světové premiéře koncertně uvedl a natočil New York Stories – Concertino pro trubku a orchestr, od světově uznávaného autora Vince Mendozy. Za zmínku stojí projekt Stage Moments z roku 2016. 

Během posledních deseti let měl možnost spolupracovat s jazzovými hvězdami jako jsou Bobby Shew, Randy Brecker, Joe Lovano, Antonio Sanchez, John Abercrombie, a v rámci orchestru s Chickem Coreou, Natalií Cole a dalšími. Posledním projektem je vytvoření jazzové formace The Loop Jazz Orchestra, se kterým realizoval pro ČT art projekt Milese Davise a Gila Evanse Miles Ahead

Jan Hasenöhrl je spolu s legendárním dirigentem Zdeňkem Košlerem zakladatelem Českého národního symfonického orchestru.