Jeremy Winston Chorale

Jeremy Winston Chorale se poměrně rychle etabloval mezi přední americké profesionální sbory. Tento soubor tvoří mimořádně nadaní zpěváci pocházející z různých koutů Spojených států amerických.

Sbor na sebe výrazně upozornil už od svého založení v létě roku 2012. Jeho inaugurační koncert na největší světové sborové soutěži World Choir Games v Cincinnati zanechal v hudebních kruzích nesmazatelný dojem. V konkurenci nejlepších sborů z celého světa získal Jeremy Winston Chorale zlatou medaili v soutěži gospelových sborů a stříbrnou medaili v kategoriích klasické hudby pro smíšené sbory a spirituálů.

Na tento triumf brzy navázal neméně úspěšnými koncerty, mezi nimiž na pomyslném vrcholu byla vystoupení pro amerického prezidenta Baracka Obamu a první dámu Michelle Obamovou v Bílém domě v prosinci 2012 a pak znovu v prosinci o tři roky později. V roce 2015 se soubor vydal na své první evropské turné s koncerty v Německu, Francii a České republice. Všude sklidil velkou chválu kritiků i návštěvníků koncertů. Ta vyvrcholila virálním videem jejich tzv. flash mobu v nákupním centru Europa Passage v Hamburku. Oh, Happy Day v jejich podání se následně v Německu stalo nejsledovanějším videem roku 2016 na Facebooku. 

V únoru 2019 se Jeremy Winston Chorale těšil vřelému přijetí kolumbijským prezidentem na koncertě nazvaném Black History, jenž se konal na americkém velvyslanectví v kolumbijské Bogotě. Pravidelně vystupuje v největších městech USA, včetně Washingtonu, D.C., Filadelfie, Atlanty a dalších. Mezi významné úspěchy sboru patří také opakované pozvání Českým národním symfonickým orchestrem na festival Prague Proms.

Tento mimořádný hudební soubor interpretuje vedle gospelu, černošských spirituálů a populární hudby také mistry klasické hudby s impozantní přesností a vynikajícím hudebním citem.

Dirigentem a uměleckým šéfem sboru je Jeremy Scott Winston, rodák z pensylvánské Filadelfie, vyhledávaný pedagog a držitel medaile Johna F. Kennedyho. Mezi skvělé úspěchy jeho kariéry patří vystoupení s Wyntonem Marsalisem a Lincoln Jazz Orchestra nebo na festivalu New Orleans Jazz & Heritage. V dubnu roku 2012 byl Jeremy Scott Winston čestně zařazen mezi vynikající absolventy Univerzity v Oakwoodu.