Kryštof Marek

je dirigent, skladatel, textař, aranžér a jazzový pianista, který působí v mnoha hudebních a divadelních projektech, a to v širokém spektru hudebních žánrů. 

Dlouhodobě působí jako dirigent v HDK, ve Studiu Dva, pravidelně hostuje s ČNSO a také v DJKT v Plzni. Kontinuálně komponuje svá díla pro koncertní sály, divadla, TV, film, Český rozhlas ad.

V posledních letech uvádí svá autorská díla s mnoha českými orchestry. Byly to např. klavírní koncert f moll Brána k zahradámCyklus symfonických písní, koncert pro anglický roh Srdce zahrad, houslové koncerty Klíč k zahradám a Mysterium sv. Jana Nepomuckého, symfonická suita Legendy magické Prahy, velmi úspěšná Sinael Jazz Symphony, nebo Midnight Pictures – vocal jazz symphony, či komorní dílo s názvem Tichá cesta noci, a především koncertní provedení Malého prince, kterého napsal pro Jana Cinu a Studio Dva. V květnu 2023 se uskutečnila premiéra jeho nejnovějšího díla s názvem Pět hvězd.

Výrazná je jeho spolupráce s ČRo, v rámci které zrealizoval více než čtyři desítky hudebních dramatizací. S divadlem Studio DVA spolupracuje jako autor hudby a písňových textů, Laterna Magika uváděla 6 let inscenaci Legendy magické Prahy s jeho symfonickou hudbou. 

Kryštof Marek je pravidelným hostem MHF Prague Proms. S bigbandem sv. Blažeje představil své kompozice na prestižních festivalech v Montreux a v Londýně. V roce 2022 aranžérsky připravil a dirigoval turné Lucie v Opeře. Vydal mnoho autorských CD a je držitelem Českého lva za hudbu k filmu Masaryk.

www.krystofmarek.com