Kyle Eastwood

Syn slavného otce, ale především talentovaný jazzový baskytarista a skladatel filmové hudby k takovým filmům jako Gran Torino, Tajemná řeka, Million Dollar Baby, Dopisy z Iwo Jimy nebo Invictus: Neporažený. Poslední z jeho osmi alb, Cinematic, tématicky zpracovává kultovní filmové motivy. Eastwoodův kvintet si pohrává s baladou z filmu Gran Torino, dává šmrnc Růžovému Panterovi a z ústřední melodie Skyfall vykouzlí pořádný groove.
V roce 1998 vydal svou úplně první desku, From There to Here, která zcela zřejmě odkazuje na stopu ve zlatém věku orchestrálního jazzu padesátých let. Začátek nového tisíciletí věnoval posouvání hranic svého hudebního vesmíru. S rostoucím seznamem alb rozšiřoval svůj hudební apetit, flirtoval postupně se stylovým i sofistikovaným elektrojazzem, rezolutním groovy i uhlazeným typem jazzu, se zvukem sedmdesátých let, až po artové, elegantní a městské, jemně smíchané výrazové skladby.
Kyle Eastwood našel svou vlastní cestu i díky odborné analýze trendů současné globalizované pop music. Cestu, která je návratem k přímějšímu, lyričtějšímu a melodičtějšímu jazzu. Album Songs from the Château, natočené v roce 2011, startuje novou etapu jeho kariéry a odráží jeho vztah k nově uplatňované tradici. Jako baskytarista v čele zbrusu nového kvintetu tvořeného mladými talentovanými britskými muzikanty, dokonale klade základy melodické a swingující hudbě. Jednoduché ve své formě a rafinované ve svém výrazu.
Další tři nahrávky, The View From Here, Timepieces a posléze In Transit, vydané v letech 2013, 2015 a 2017 vydavatelstvím Jazz Village, jasně potvrzují nový směr Kylea a jeho kapely a také jsou pevně spjaty se samotnou esencí jazzu. Integrují totiž některé z jeho původních forem, ale hlavně staví na potěšení ze souhry. Toto období představuje vrchol mohutného introspektivního směru (jak osobního, tak i uměleckého) do samotných základů jeho hudebního poslání.