Lucienne Renaudin Vary

Čtyřiadvacetiletá trumpetistka Lucienne Renaudin Vary si svojí technickou virtuositou a ryzí muzikálností dokázala podmanit publikum nejen v rodné Francii, potažmo celé Evropě, ale také ve Spojených státech a v Japonsku. Vítězka Victoires de la Musique Classique 2016 kategorie Objev (Révélation), kterou v roce 2021 Julian Lloyd Webber vybral jako jednu ze třiceti nejlepších interpretů klasické hudby mladších třiceti let (Classic FM’s 30 Under 30), je popisována jako „trumpetová senzace“.

Lucienne pravidelně hostuje ve význačných světových orchestrech, jako jsou Philharmonia Orchestra, Tonhalle Zurich, Royal Philharmonic Orchestra, Netherlands Philharmonic Orchestra, BBC Concert Orchestra, London Chamber Orchestra nebo japonském Ensemble Kanazawa a pod taktovkami dirigentů zvučných jmen – Paavo Järvi, Barbara Hannigan, François-Xavier Roth, Vladimir Ashkenazy. 

Účinkovala také na mezinárodních hudebních festivalech, jakými jsou Snape Proms, Festival de Pâques Aix-en-Provance a Rheingau Musik Festival. Je též uznávanou jazzovou umělkyni, která má vlastní kvartet. V roce 2018 a 2022 na festivalu Jazz in Marciac zahajovala koncert Wyntona Marsalise. 

Pod značkou Warner Classics jí vyšla čtyři studiová alba, v roce 2017 to bylo album The Voice of the Trumpet s francouzským orchestrem Orchestre National de Lille a operním pěvcem Rolando Villazónem, dále v roce 2019 album Mademoiselle in New York s Billem Elliottem a doprovodem orchestru BBC Concert Orchestra, v roce 2021 album Piazzolla Stories s Monte Carlo Philharmonic Orchestra a dirigentem Saschou Goetzelem u příležitosti stého výročí narození skladatele. Čtvrté album Trumpet Concertos se švýcarským orchestrem Lucerne Symphony Orchestra a německým dirigentem Michaelem Sanderlingem vydané v roce 2022 obsahuje některé z nejslavnějších trumpetových koncertů, a navíc pár překvapení.

Lucienne je pravidelným hostem evropských populárních televizních stanic, jako je např. hudební show Rolanda Villazóna německé televize (Arte/ZDF) s názvem Hvězdy zítřka v Berlíně (Stars von Morgen in Berlin) či francouzské pořady Eiffel Tower Bastille Day concert a Le Grand Echiquier. Záznamy z hudebních vystoupení této vynikající trumpetistky byly pořízeny a vysílány televizemi Arte, ZDF nebo Medici.

Lucienne je také držitelkou ceny Swiss foundation Arthur Waser Prize z roku 2019, kdy se stala první ženou, jež tuto cenu, určenou pro vynikající mladé hudebníky, obdržela.

 

Foto: Simon Fowler