Otto Hejnic Trio

Otto Hejnic Trio patří bezesporu k naprosté špičce česko-slovenské jazzové scény. Klavírní trio, jehož lídrem je bubeník, vzniklo v roce 2009. Má za sebou 4 skvělá studiová alba u prestižního labelu Hevhetia a koncerty na evropských podiích, přes Mexico až po Asii. 

Na klavír hraje slovenský virtuoz Ondrej Krajňák, který jako sideman natočil řadu alb, především je ale znám ze spolupráce s Idou Kellarovou. A mimo jiné mu vyšlo před lety skvělé solo album Forevernest. Kontrabasista Josef Fečo je špička ve svém oboru. Je to virtuoz kontrabasu i elektrické basy, vystupoval například s Benny Golsonem. A poslední článek tria, je skvělý bubeník Otto Hejnic, který je zároveň autorem skladeb. 

Trio skvěle vystihují redaktoři: 

Muzikus - Igor Wasserberger: "…skladby mají imaginaci a vyzrálý rukopis a především neopakovatelnou atmosféru…" 

Jazzport - Jan Hocek: ”jde skutečně o výjimečný počin v česko-slovenském jazzu...Hejnicovo trio hraje výsostný, plnokrevný jazz, a přesto si posluchač může hlavní motiv třeba i pískat, jak je chytlavý; zároveň se podivuje, co vlastně ti muzikanti s motivem dělají za zázraky! Album Lights uzavírá skvostná kompozice „Spirit Of the Mountain“, zprvu evokující svou barevnou náladou Musorgského Obrázky z výstavy; posléze zlom, vybuchne kontrabas, a pak už klavír do tepu bicích začne kouzlit na quasifolklórní téma…”. 

MF DNES - Lubomír Dorůžka: “…album One přináší prostě další nový zvuk na široce rozprostraněné scéně dnešního jazzu..”

www.ottohejnic.com