Petr Wajsar

Studoval skladbu a aranžování jazzu a moderní populární hudby na konzervatoři v Praze u Angela Michajlova (1993–94), Milana Svobody (1994–98) a Michala Pavlíčka (1998–99). Ve studiu kompozice pokračoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze u Stanislava Jelínka (1999–2000) a na AMU u Václava Riedlbaucha (2000–09).

Jeho dílo zahrnuje klasickou, jazzovou, populární, divadelní a filmovou hudbu. Je vyhledávaným autorem skladeb pro řadu prestižních českých i zahraničních orchestrů, v minulosti spolupracoval například s Českou Filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Bohuslava Martinů nebo festivalem Pražské Jaro. Napsal hudbu k baletu Maryša (režie A. Pešková, DJKT 2010), hudbu k muzikálu Pornohvězdy (režie T. Svoboda, Roxy Prague 2008) a hudby k opeře Tramvestie (s P. Novotným, režie M. Bureš, Nová Scéna ND 2019).

S vokálním souborem Skety obdržel několik prestižních mezinárodních cen a s úspěchem koncertuje na podiích doma i v zahraničí. Malá pódia i velké festivaly brázdí s jednočlenným projektem Develooper, ve kterém využívá množství dostupných možností vytváření hudby přímo na pódiu, a to nejen v rámci zvukového, ale také vizuálního materiálu. Za filmovou hudbu k filmu Ondřeje Havelky Hastrman obdržel cenu Český Lev 2019.