Scott Ambush

Scott Ambush pochází z Marylandu. Už na základní škole navštěvoval jazzový soubor, věnoval se atletice a hrál ve školním fotbalovém týmu.

Scott začal hrát na basu ve dvanácti, když se s jeho kamarády rozhodli založit kapelu. Vzhledem k tomu, že jeden z nich již měl svoji vlastní bicí soupravu, stal se basákem. (Od té doby zanevřel na bubnování.) Začínali s rock and rollovými covery skladeb Jimmyho Hendrixe, Cream, Led Zepellin, Black Sabbath, Sly and Family Stone, The Isley Brothers, Parlament/Funkadelic a dalších kapel. 

O několik let později mu jeho bratranec Allen pustil nahrávky “Return to Forever” s baskytaristou Stanley Clarkem, což ho navždy změnilo. Dali dohromady kapelu hrající “fusion“ a “straight ahead jazz”, zatímco v dalších kapelách hrál funk a R&B. Mimochodem, Scottova matka byla gospelová zpěvačka, takže doma zněla také spousta duchovní hudby, což přispělo k jeho velmi rozmanitému hudebnímu vývoji. Po střední škole Scott navštěvoval universitu v Marylandu. Přes den se věnoval studiu psychologie, po večerech se pak seznamoval s hudební scénou ve Washingtonu. 

Scott věnoval čím dál více času muzice než studiu. Nakonec odešel ze školy, aby měl čas věnovat se pouze hudbě. Hrál (a stále ještě často hraje) s celou řadou hudebníků a kapel z okolí jeho rodiště. Postupně začal vystupovat s různými projekty na jednotlivých koncertech, ale i podnikat celoamerická turné. Skrze šeptandu byl Scott doporučen jako basista pro Spyro Gyru. Po úspěšném konkurzu se domluvili na společném vystoupení. O posledních dvaceti pěti letech se Scott vyjadřuje jako o skvělém zážitku: “Vidíme svět, poznáváme nové lidi a naši hudbu oceňují tisíce fanoušků.”