SKETY

Šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní scéně od roku 2014, kdy vyhráli první místo v jazzové kategorii na mezinárodním festivalu vokal.total v Grazu. 

Jejich debutové CD se jmenuje Skety a bylo v roce 2015 nominováno ve čtyřech kategoriích na mezinárodní žánrové ceny CARA (Contempoprary A Cappella Recording Awards). V roce 2017 vyšlo na labelu Warner Music další CD Týdytý, které je plné autorské tvorby a skvělých hostů. 

Hlásí se k odkazu jazzových a cappella souborů, ale jeho hranice rádi a často posouvají tam, kde by to mnozí nečekali a vytváří tak svůj osobitý zvuk i styl. Kromě interpretací přejatých skladeb leží jejich těžiště též ve výrazné autorské tvorbě, zejména z dílny Petra Wajsara. 

Říká se o nich, že jejich hudba dává vzpomenout na legendární vokální tělesa Singers Unlimited či Manhattan Transfer, i když jdou vlastní, originální cestou.

Zajímavosti:

2020 - vyšlo třetí CD SKETY LIVE, záznam koncertu v Lucerna Music Baru s hosty Vojtou Dykem a Lenkou Dusilovou

15. prosince 2019 vyprodali Lucerna Music Bar

17.listopadu 2018 StarDance A Cappella, SKETY doprovodili celý díl pořadu StarDance na ČT1 pouze svými hlasy. Šlo o první takové provedení na světě, v licenci BBC

2018 - Australské Turné

headlineři Devonport Jazz Festival a Brisbane Vocal Jazz Festival, dále klubové koncerty v Melbourne a Sydney, koncert v slavné MONA, Hobart