Tribute to AghaRTA Jazz Centrum

29. září 2021 to bude třicet let, kdy se zapsal do české jazzové historie svým otevřením jazzový klub AghaRTA. Po celou dobu své existence dával prostor těm mnoha nejlepším muzikantům jako např. Jiří Stivín, Vlasta Průchová, Naima, Karel Růžička, Emil Viklický a samozřejmě Luboš Andršt. Vždy také podporoval mladé hudebníky. Na podiu v Krakovské ulici začínali své kariéry například Karel Růžička jr., David Dorůžka, Ondřej Pivec, Roman Pokorný, a mnoho dalších. K těm „mladým vycházejícím hvězdám“, kteří se začali objevovat na podiu poté, co se klub v roce 2004 přestěhoval do Železné, patří nesporně dva kytaristé Adam Tvrdý a Viktor Jerman a dva klávesisté, Ondřej Kabrna a Vít Pospíšil. Je tedy logické, že jejich talent nemohl uniknout manažerovi klubu, bubeníkovi Michalovi Hejnovi. Ten nejdřív přizval dva z nich a kamaráda ze studií na Konzervatoři basistu Vítka Švece do AghaRTA Bandu. Basista Vladimír Kliment byl zase jasnou volbou pro seskupení Captain Fingers, do kterého byl Vítkem Pospíšilem a Viktorem Jermanem přizván pro změnu on. 

Vznikly tak dvě kapely, které patří k tomu nejzajímavějšímu, co AghaRTA nabízela po dlouhá léta, a věřme, že opět bude, domácím i zahraničním posluchačům. V jejich podání si můžete poslechnout především skladby muzikantů, kteří tvorbu všech zúčastněných ovlivnili, a kteří nikdy nezmizí z playlistů sluchátek jejich mobilů či z „flešek“ v jejich automobilech. Jejich jména jsou důvodem. Pat Metheny, Lee Ritenour, Marcus Miller, Sting, Beatles, Miles Davis, Jeff Lorber, Fourplay a další.   

Hostování percusisty Imrana Musy Zangiho je už pak jen třešničkou na tomto rozmanitém hudebním dortu, který si formou dvojkoncertu na festivalu Prague Proms můžete kdykoli prostřít na váš stůl.