Veronika Vítová

Veronika Vítová se narodila v Praze, je absolvent VOŠ při Konzervatoři J. Ježka a vede několik projektů. Jedním z nich je jazzový band, který v minulosti zpracoval hudbu Billa Evanse (Tribute to Bill Evans). Aktuálně pracuje na debutovém autorském CD.
V roce 2011 založila vokální sextet SKETY, který úspěšně vystupuje v klubech a na festivalech po celé ČR a Evropě, má za sebou turné na Tchaj-wanu (zde obdrželi druhé místo v mezinárodní acappella soutěži) a v Austrálii, v roce 2014 tento sextet zvítězil na českém Jirkovském Písňovaru, v roce 2014 na prestižní mezinárodní soutěži Vokal.Total v Grazu a v roce 2017 si odnesl dvě druhá místa z mezinárodních acappella soutěží v dánském Aarhusu a finském Tampere.
Veronika se také věnuje klasické hudbě a spolupracuje jako sólistka s Orchestrem Berg a nově s triem Musica Panica, které interpretuje hudbu renesance. Bývá pravidelným hostem Jazz Dock Orchestra, který je domovským big bandem Jazz Docku, jednoho z nejlepších jazzových klubů v Evropě.
Kromě působení na hudební scéně je Veronika také profesorkou na oddělení popového zpěvu Konzervatoře Jana Deyla. Je také vyhledávanou soukromou lektorkou zpěvu. Zaměřuje se zejména na interpretaci jazzu a popu, v technice však vychází z klasických směrů propojených se současnými trendy různých moderních vokálních škol. Díky mnohaletým zkušenostem ve sborovém a acappella zpěvu se věnuje také workshopům pro sbory a acappella skupiny.

Foto: Václav Haláček