Prague Proms 2024

Co nabídne letošní ročník Prague Proms 2024

Milí posluchači, dovolte nám představit další ročník festivalu Prague Proms. I v roce 2024 slibujeme rozmanitý program. Do České republiky znovu zavítají světově proslulí umělci a opět vystoupí osobnosti české hudební scény. Těšit se můžete zejména na filmovou hudbu, pořádnou dávku jazzu a crossover.

Přehlídku koncertů odstartuje, v čele s americkým sbormistrem Jeremy Winstonem, sólisty sboru Jeremy Winston Chorale a Českým národním symfonickým orchestrem, koncert s názvem Pop Divas. Následovat bude Hollywood Night s šéfdirigentem Stevenem Mercuriem. Tentokrát v režii samotných diváků, kteří si mohli na sociálních sítích vybrat program na přání. Do Prahy pak přicestuje mladá fenomenální francouzská trumpetistka Lucienne Renaudin Vary, aby s Komorními sólisty ČNSO v Anežském klášteře předvedla svoji ohromující virtuozitu. Na řadu pak přijde Broadway Lights Vol. II v podání ČNSO a Stevena Mercuria. Koncert je věnován Carlu Davisovi, který nás navždy opustil v srpnu 2023. Pomyslnou štafetu pak převezmou dva jedinečné projekty. Česká vokální formace Skety a Nordic Brass Ensemble, který tvoří přední dechoví hráči nejlepších symfonických orchestrů ve Skandinávii.

V září festival nabídne Bio Trio. Svéráznou kapelu, ve které si hudebníci mohou zahrát to, co si v konzervativnějších projektech dovolit nemohou. Týden nato se do Smetanovy síně vrátí diváky oblíbený koncert Reviens Bébel! věnovaný nesmrtelnému Jeanu-Paulu Belmondovi. Český národní symfonický orchestr povede hostující italský dirigent Marcello Rota. Následovat bude mocná jazzová smršť. V The Loop Jazz Club se uskuteční projekt Jazz Drink s bohatým programem, který doplní kulinářský mág Roman Vaněk a jeho přátelé. Den potom zahraje legendární losangeleský perkusista Michito Sanchez & Friends a třídenní maraton ukončí moderní jazzový bigband s vlastním neotřelým repertoárem Jazz Dock Orchestra. Konec září bude patřit půvabné koncertní verzi divadelního představení Malého prince, v podání Jana Ciny a Venduly Příhodové, za doprovodu Českého národního symfonického orchestru a Kryštofa Marka. Koncertní provedení je realizováno se svolením Studia Dva. Festival uzavře Jakub Tököly Quintet, formace vynikajícího slovenského pianisty a skladatele, který je řazen mezi nejvýraznější jazzové osobnosti své generace. 

Děkujeme za přízeň a těšíme se na vás!