O festivalu

Mezinárodní hudební festival Prague Proms je pořádán od roku 2005. Během uplynulých ročníků již přivítal několik desítek tisíc diváků, kterým nabídnul neuvěřitelné množství špičkových umělců domácí i zahraniční hudební scény. Návštěvníci se mohli setkat s mimořádnými osobnosti klasické hudby, jazzu a crossoveru. Patří mezi ně Vince Mendoza, Danny Elfman, Edita Gruberová, Vladimir Cosma, Ennio Morricone nebo Natalie Cole.

I v roce 2024 se mohou posluchači těšit na originální program. Do České republiky zavítají světově proslulí hudebníci a dirigenti, kteří představí koncerty ve Smetanově síni Obecního domu, domovském The Loop Jazz Club nebo Anežském klášteře. Dramaturgie festivalu ovšem neopomene ani fanoušky mluveného slova. 

Přehlídku koncertů odstartuje, v čele s americkým sbormistrem a dirigentem Jeremy Winstonem, sólistkami sboru Jeremy Winston Chorale a Českým národním symfonickým orchestrem, koncert s názvem Pop Divas. Následovat bude Hollywood Night s šéfdirigentem Stevenem Mercuriem. Tentokrát v režii samotných diváků, kteří si mohli na sociálních sítích vybrat program na přání. Do Prahy pak přicestuje mladá fenomenální francouzská trumpetistka Lucienne Renaudin Vary, aby s Komorními sólisty ČNSO v Anežském klášteře předvedla svoji ohromující virtuozitu. Na řadu přijde Broadway Lights Vol. II v podání ČNSO a Stevena Mercuria. Koncert je věnován Carlu Davisovi, který nás navždy opustil v srpnu 2023. Pomyslnou štafetu převezmou dva jedinečné projekty. Česká vokální formace Skety a Nordic Brass Ensemble, který tvoří přední dechoví hráči nejlepších symfonických orchestrů ve Skandinávii.

V září festival nabídne Bio Trio. Svéráznou kapelu, ve které si hudebníci mohou zahrát to, co si v konzervativnějších projektech dovolit nemohou. Týden nato se do Smetanovy síně vrátí diváky oblíbený koncert věnovaný nesmrtelnému Jeanu-Paulu Belmondovi Reviens Bébel! Český národní symfonický orchestr povede hostující italský dirigent Marcello Rota. Následovat bude mocná jazzová smršť. V The Loop Jazz Club se uskuteční projekt Jazz Drink s bohatým programem, který doplní kulinářský mág Roman Vaněk a jeho přátelé. Den potom zahraje legendární losangeleský perkusista Michito Sanchez & Friendsa třídenní maraton ukončí moderní jazzový bigband s vlastním neotřelým repertoárem Jazz Dock Orchestra. Konec září bude patřit půvabné koncertní verzi divadelního představení Malého prince, v podání Jana Ciny a Venduly Příhodové, za doprovodu Českého národního symfonického orchestru a Kryštofa Marka. Koncertní provedení je realizováno se svolením Studia Dva. Festival uzavře Jakub Tököly Quintet, formace vynikajícího slovenského pianisty a skladatele, který je řazen mezi nejvýraznější jazzové osobnosti své generace.

Děkujeme za přízeň a těšíme se na vás!